jorgediazcx jorgediazcx
  • 12-10-2018
  • Mathematics
contestada

if 4 quarts of ice cream cost $13.16 find the cost of 7 quarts of ice cream

Respuesta :

jennyc19p3p80u
jennyc19p3p80u jennyc19p3p80u
  • 12-10-2018

I divide 4 into 13.16 which is 3.29 so then u multiply 3.29 times 7 which is 23.03

So 23.03 is ur answer
Answer Link

Otras preguntas

Which question represents a typical concern of entrepreneurs in the 1870s? A. Will businesses be allowed to contract directly with the government? B. Can the go
you are at the market square (0,0) and want to get to the doctors office. following the grid lines,what is the shortest route
If the money supply increases and nominal GDP remains the same, then 1. price level increased 2. price level decreased 3. velocity increased 4. velocity decrea
I need help asap!!!!
A function is a relation in which each element in the input is mapped to how many elements in the output?
1 how many moles are present in 21.2 g hydrochloric acid (hci)? a 0.582 mol b1.72 mol c21.0 mol d 128 mol
What must happen for an electron to return to its original energy level from a higher energy level?
Which of the following can you determine, when you use deduction and start from a given set of rules and conditions? O A. What may be false O B. None of these O
What mass of oxygen is needed to burn 54.0 grams of butane c4h10
Explain why divergent boundaries are often referred to as constructive boundaries. Talk about cycling of matter and flow of energy in your answer.