michelley1210 michelley1210
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

T bone steak cost $7.24 a pound. If you want to buy 2.25 pounds what would be the cost.

Respuesta :

mykala18 mykala18
  • 11-12-2020
it would cost $16.29
Answer Link

Otras preguntas

All organisms need energy to perform different functions, and the energy needed is typically obtained through ATP. Which bond in ATP must be broken in order to
How is it that O’Brien poses such a danger to Winston
0.4 (5-56)=6-(36+2)+0+0
Kevin is 3 times as old as Daniel. 4 years ago, Kevin was 5 times as old as Daniel. How old is Daniel now
What would you say to analyse the annabel lee poem ?
Products that are poisonous to you and pets are known as: flammables reactives toxins corrosives
que papel desempeña el escarabajo caquero en su ecosistema
Write a sentence for each of the four past tenses using the subject "Rockwell" and the verb "paint."
Which of these processes removes carbon from the atmosphere? A) combustion B) excretion C) photosynthesis D) respiration
Lichens and mosses, followed by grasses and shrubs, slowly take root on a newly formed volcanic island. Eventually the grasses and shrubs are replaced by pine t