danthonysimmons71 danthonysimmons71
  • 11-09-2022
  • Mathematics
contestada

Miguel bought snacks for his team's practice. He bought a bag of popcorn for $3-33
and a 20-pack of juice bottles. The total cost before tax was $23-33. How much was
each bottle of juice?

Respuesta :

Otras preguntas

What does w = PleaE help
How did T. Eugene Connor react to civil rights marchers in Birmingham, Alabama?
In America the main influence of the enlightenment was expressed through
can u help me with this problem 1/2+-2/5t-1=1/5t+t
out of the three states of matter which cannot be compressed on applying pressure
If you went in for an interview and you were asked why are you seeking a new position at this time what would be your answer?
How could the loss of biodiversity affect humans?
Two in-line skaters, Nell and Kristin, start from the same point and skate in the same direction. Nell skates at 16 miles per hour and Kristin skates at 18 mile
Submerged basaltic volcanoes that are higher than 1 km are called
Dan Perkins goat is attached to the corner of the 14-foot-by-7-foot pump house by a 14-foot length of rope. The goat eats the grass around the pump house as sho