mirandaperez7921 mirandaperez7921
  • 12-09-2022
  • Mathematics
contestada


Jenny's Bakery sells carrot muffins at 2 each. The electricity to run the oven is 120 per day and the cost of making one carrot muffin is 1.40 . How many muffins need to be sold each day to break even?

Respuesta :

Otras preguntas

7 x e x f x 8 please can someone explain
Read the passage, and answer the question that follows: Lucas shivered as the thunder crashed outside his window. The cold, damp, cabin was hours away from town
What made the American government unique
1p 14) The number of students at LAMS is 1872 students. The ratio of girls to boys in the school is 7:5. How many more girls than boys are in school? *
Solve the linear inequality−110x+1≤9 Question 1 options: x≥−80 x≤−89 x≤−80 x≥−89
What does the term landslide include?
which step does "crossing over" happen? (meiosis)
EASY QUESTION PLEASE HELP
what hormones is released when you are experiencing which is responsible for the happiness, restful sleep, and a health appetite​
Was Mr. Radley justified in shooting his gun? Why or why not? (book : To Kill a Mockingbird)