529512778 529512778
  • 10-10-2022
  • Mathematics
contestada

Montraie bought snacks for his team's practice. He bought a bag of popcorn
for $2.45 and a 18-pack of juice bottles. The total cost before tax was $29.99.
How much was each bottle of juice?

Respuesta :

Otras preguntas

What are the possible values for x in the equation 4x²=641) x=02) x=43) x=4,-44) x=0,4,-4
give two examples of technology  we use on earth that is a result of space exploration
What does it mean for a figure to be 3-D
I do not get how to do Simpliflyng Radicals.
Which of the following is NOT a part of the setting? A. TimeB. LocationC. MoodD. Sequence
why was it important to the romans to control mediterranean lands
The ratio of boys to girls in a school are 2:3 there are 1100 pupils in the school how many are boys ?
brilliant light displays that occur in the Ionosphere are called the?
We are doing an Acceptance Speech in English and I'm doing mine on "Best Volunteer and Helping Others". Any ideas for speech ideas (things to talk about and who
why was it important to the romans to control mediterranean lands