cnadrchal28 cnadrchal28
  • 11-10-2022
  • Mathematics
contestada

A box of cereal contains 24 ounces.
It costs $5.52. What is the cost, to the nearest cent,
of the cereal per ounce?
A $0.23
B $2.35
Write and solve an expression.
C $4.26
D $28.89

Respuesta :

Otras preguntas

7. Craft and Structure: How does the author utilize foreshadowing to underscore (hint at Senora ines's final action? The Stolen party
Melissa wants to check the accuracy the accuracy of the finance charge on her promissory note. She has a $6000, four-year loan at an APR of 3.11% rounded to the
What is the equation of the line shown in this graph?​
I need help asap :( Its worth 60 points!!!!!! 20 grams of hydrogen reacted with oxygen to form 36 grams of H20 (water). How many grams of oxygen were used up in
how to explain what is the point of view of a story to a 3rd grade student? ​
NEED HELP!! ASAP!!!!!!!!!
Refer to the figure. Which theorem guarantees l and m are parallel?
Problem 5.) Andre paid $13 for 3 books. Diego bought 12 books priced at the same rate. How much did Diego pay for the 12 books? Explain your reasoning.
What does Romeo insist about his love for Juliet?
What is the product of 5/6 and 2/3