4009769 4009769
  • 12-10-2022
  • Mathematics
contestada

A store sells a package of 25 trading cards for​ $5.25. What is the unit price per​ card?

Respuesta :

Otras preguntas

When using the perfect tenses of verbs, it's necessary to add a/an infinitive
was the stamp act an unreasonable and unfair tax
mauricio purchased a car for 19,655. it depreciates about 4.7% each year. what is the value of the car after eight year?
A leed certified building always uses solar power. a. true b. false
how to faced fear of failure
Which temperature scale has the highest value for the boiling point of water?
Which of the following expressions is equivalent to the expression 4/7 times 5/9
which abbreviation refers to the time before the birth of christ? a. a.d. b. c.e. c. b.c.
In “The Turtle” from The Grapes of Wrath, how does the stem of the wild oat seeds use the turtle to carry it to a place where it can grow? A. It travels next to
4. which algebraic expression is a polynomial with a degree of 2? 4x3 − 2x 10x2 − 8x3 3 6x2 − 6x 5