rylie2666 rylie2666
  • 12-10-2022
  • Mathematics
contestada

A 429 g piece of cheese costs $9.50. What will be the cost for 1.42 kg of this cheese?

Respuesta :

Otras preguntas

Why is it important to enforce access controls and to keep logs regarding who has access to data closets
What risk does Sarah run if she chooses a long-term care policy with a short benefit period of 2 years
The schoolhouse reveals that the story takes place in the distant past because it is well cared for by the townspeople. the only building by the beach. very clo
When discussed together, what are the 13th, 14th, and 15th amendments called?.
What math subjects are going to be seen in Industrial Engineering?​
Check the sentence with the bolded word that makes better sense: 1- a. The girl's positive words made me feel better. b. We took the village out of the house.
1. Find the value of X and Y: 2. Find the value of X:
÷what expression could be used to solve 2/5 ÷ 3/4
73 in. 55 in. b What is the length of the missing leg? If necessary, round to the nearest tenth. b = inches
Which sentence is an example of Alexandra's conflicting motivations? (AKS 3) o A. She wants to have fun with her family, but her enjoyment fades when the animal