ruby9977123456789 ruby9977123456789
  • 12-10-2022
  • Mathematics
contestada

A 32 ounce box of Fruit Loops cost $3.99 and a 24 ounce box of Honey Nut Cheerios cost $3.29.
Which is the better deal and why? What is the price of each

Respuesta :

Otras preguntas

Could a type B child whose mother is type A have a type A father
You have a prepaid bus pass that has $10 on it. Every time you ride the bus it costs you 50 cents. Assume that you cannot put anymore money on the card after it
Which function is a quadratic function
Why does Earth have so many varied life forms but other planets in the solar system do not?​
In 1000 sq. meter of land a farmer cultivated 765 kg of rice with the wastage of 23.5%.I) Find the weight of the wastage. II) Find the weight and percentage of
Using the formula W = mg, how many milliliters of water with a density of 1g/mL are required to weigh 0.75 newtons and g = 9.81 m/s2? Round to the nearest tenth
Urgently! Give reasons Fruits vegetables and grains should be washed thoroughly
If F(x) = x - 7 and G(x) = x^3, what is G(F(x))?
v divided by 2 + 15 = -4
if a 0.15% protein solution and a 0.12% protein solution are separated by a semipermeable membrane, what will happen?