wkenton2718 wkenton2718
  • 10-11-2022
  • Business
contestada

if the marginal cost of producing the first unit of some good is $20 and the marginal cost of producing the second unit is $30, the average variable cost of producing 2 units is

Respuesta :

Otras preguntas

HELP PLEASE I NEED SOME HELP!!
The relationship between the cost, y, in dollars, and the pounds of steel bought, x, can be modeled by the proportional equation y= x.
My art teacher instructed our class to design cloths in our own art styles and however we wanted. I created a base but I am not sure if it looks good enough to
is 3/4 equivalent to 27/36
Can you tell me what is wrong with this sentence? my best friends birthday is in november
Describe how resources used to generate electricityhave changed over time​
Spanish answers only please
HELP I NEED HELP ASAP 11 and 12 WILL MARK BRAINLIST
Mika can eat 212121 hot dogs in 666 minutes. She wants to know how many minutes (m)(m)left parenthesis, m, right parenthesis it would take her to eat 353535 hot
simplify 7 x e x f x 8