rainaandslider
rainaandslider rainaandslider
  • 10-11-2022
  • Mathematics
contestada

Julian sells 4 pieces of artwork for $72, and each piece is sold at the same rate.

How much does one piece of Julian's artwork cost?

Respuesta :

Otras preguntas

what are some causes of the revolutionary war
HELP URGENTWhich best describes the underlined words in this sentence? I am looking forward to the trip to the museum next week. -----------------------------
what is 1/4 times 1/3 plus 1/2 times 1/6
Music influences and impacts the world that we live in. How is music used in different parts of the world and in different areas of life (movies, religion, etc.
Simplify 4x - (2-3x) +5
a rational number between 2.6 and 2.7
Poor aerobic capacity can make it difficult to A.stretch properly B.keep up during games C.lift heavy weights D.follow an exercise plan Which of these conta
in a conversation with a co worker, you're not sure what she said about the clear water building site. by repeating what you think she said in your own words, y
A grocery store clerk has 16 oranges,20 apples,and 24 pears. The clerk needs to put an equal number of apples,oranges,and pears into each basket. What is the gr
Two baskets contain snacks. The basket contain 12 bags of peanuts, of which 5 are reduced sodium and 8 granola bars, of which 2 are reduced sodium. If you rando