mbanire76 mbanire76
  • 12-11-2022
  • Mathematics
contestada

September 2022 1 Thursday Twelve large bottles of water cost $9 . What is the cost per bottles of water
​

Respuesta :

Otras preguntas

Anthony bought 5 metal balls. All together, the balls weighed 0.61 pounds. To the nearest hundredth of a pound, how much, on average, did each ball weigh?
What is the ratio of 500 students to 10 classrooms
What property is the problem
How do you think high tariffs on goods brought into the United States helped American industry? please help!
If f(x)=2/x-3 find f^-1(x)
(x plus 2) times (y plus 3)
pls helppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee plsssssssssssssssssssssssssssssss
Gracie has 555 pet bunnies that love to eat whole carrots. She has 393939 carrots to feed the bunnies. Gracie will use as many carrots as she can and give each
[tex]\huge\pink{\mid{\fbox{\tt{your\:QUESTION}}\mid}}[/tex]what is motion?​
( dont take this down) choose all the statements that correctly describe Palestinian-Israeli conflict? A.is it a legacy of the British mandate system following