king711082702 king711082702
  • 10-12-2022
  • Mathematics
contestada

Rite aid sells a 40 ounce jar of peanut butter for $11.29 what is the unit cost?

Respuesta :

Otras preguntas

whats the fastest way to burn fat ​
Which country has the lower BMI? Does this country also have the lowest caloric intake? How would you describe this country?
The 1972, 1979, and 1987 missile reduction agreements between the United States and the Soviet Union are examples of the foreign policy of
If a triangle has one angle of 79 and a second angle of 58, what are the measures of angles 1 and 2
MATH HOMEWORK HELPP!
What is that answer to this question
please help! Super simple! There are 15 girls and 10 boys in a 5th-grade class. What is the ratio of girls to boys? Write this as a simplified fraction.
Which three temperature readings all mean the same thing?
how ro write a descriptive essay ​
Evaluate the expression. 32⋅4÷18+30⋅6−1 20 points