20140752 20140752
  • 11-12-2022
  • Mathematics
contestada

4 tons of fertilizer cost $7,440.00. What is the price per pound?

Respuesta :

Otras preguntas

Give two reasons why the work of María Nsué Angüe is culturally important. Write your answer in English.
Which sentence contains a preposition? 1.) Thomas Edison gazed at the bulb. 2) Thomas Edison invented many things. 3) Thomas Edison set up hid own laboratory. 4
Why is the soil on mountain slopes infertile and the soil in valleys fertile?
at evelyns pet shop the raio of cats to dogs is always 3 : 4 if the shop has 15 cats, how many dogs are there?
Susan uses 15 rolls of ribbon to decorate 10 wedding baskets. Each roll of ribbon is [tex]5 \frac{3}{8} [/tex] yards long. After she decorates the baskets, she
How to calculate the circle area?
A ream of paper contains 500 sheets of paper. Norm has 373 sheets of paper left form a ream. Express the portion of a ream Norm has as a fraction and as a decim
Fernando: ?Qué hiciste la semana pasada? Alberto: La semana pasada, yo ________ a la playa. A. Fue B. Fuiste C. Fui D. Fuimos
The title of the story, "The Interlopers" refers to A. Ulrich. B. Georg. C. Georg and Ulrich. D. Georg, Ulrich, and their men.
who won the battle for stalingrad during world war 2