kssairaj kssairaj
  • 12-01-2023
  • Mathematics
contestada

Deon made 2 identical necklaces, each having beads and a pendant. The total cost of the beads and pendants for both necklaces was 13.40. If the beads cost
3.60 for each necklace, how much did each pendant cost?

Respuesta :

Otras preguntas

A business spends $14,000 to produce a new board game. Each game costs $1.90 to produce and is sold for $9.99. How many games must be sold before the business b
In a particular class of 27 students,17 are men.what fraction of the student in the class are men
6xy^-2 / x^-3 = 6x ___ / y^2  ,  fill in the blank .  Please help .
What Biome does the Red Panda live in?
the temperature at which a given substance will change from a liquid into a gas ?
what wa can friction do to things like brake pads?
how did paleolithic people acquire food from their natural enviroment
If ice has a density of.92g/cm, what is the volume of 1.8 kilograms of ice?
Can someone help me with this please ? This is exponents . 3x^2(9x)^0 = ____ x____  .Please explain how you got your answer.
What does the Latin word Davum mean?