konstynce518 konstynce518
  • 13-01-2023
  • Mathematics
contestada

a package of 6 pairs of insulated costs ​$40.74 . What is the unit price of the pairs of ​?

Respuesta :

Otras preguntas

Calculate the frequency of red light with λ = 6.50 x 10-7m
PLEASE HELP WILL GIVE 10 POINTS!!!! Why was the Confederation Congress unable to control inflation? A. It could not collect taxes. B. It could not regulate pric
Pat has 8 flowerpots, and she wants to plant a different type of flower in each one. there are 10 types of flowers available at the garden shop. in how many dif
If three points are on the same line, then they are collinear. Points x y and z are on line m. Use law of detachment to make a conclusion. If not explain.
what is the number that ends times the number that ends
Physical fitness involves the proper functioning of which body systems? Select all that apply. auditory circulatory respiratory integumentary muscular reproduct
What's is 2/9 divide 2/3
Question in attached file
whats the best way to have motivation to do homework?
What is another word for the phrase 'very important.'? i am dead-locked, and am unable to think of it, It is on the tip of my tongue but it's not coming out. th