2003567anieves 2003567anieves
  • 13-01-2023
  • Mathematics
contestada

Cashews cost $9.90 per pound. If
Henry buys 2.45 pounds of
cashew, what is the total cost?
*Round to the nearest cent*

Respuesta :

Otras preguntas

How does Sac Fungi move?
Perform the following calculations. Express the answers with the correct number of significant figures.a) 7 g - 3.5 g - 2.75 g = b) 200.00 kg - 199.0 kg = c) 25
who invented watermelon
The ratio of blue marbles to redmarbles in a bag is 11:9. If there are 99 blue marbles, in the bag, how many red marblesare there?
Describe an example of a fossil that consists of an entire organism
if y=6x and x=1.5 find y
if you flip the coins 1000 times, what fraction do you expect would come up as:2 heads?2 tails?1 head and 1 tail?PLEASE HELP!!!!!
What is the additive inverse of 4x
What are three most common types of land forms in Washington
Use a factor tree to find the prime factorization of 164