savannahunt1990 savannahunt1990
  • 13-01-2023
  • Mathematics
contestada

3. If it costs $0.15 per square inch for the wood, then what is the cost for plan A? Plan B?

4. If it costs $0.05 per square inch for the cardboard label, then what is the cost for plan A? Plan B?​

Respuesta :

Otras preguntas

Lisa, an experienced shipping clerk, can fill a certain order in 10hrs. Tom, a new clerk , needs 21 hrs to do the same job. Let x represent the number of hrs. i
Please Help!!!! A scale for a scale drawing is 10 cm: 1 mm. Which will be larger, the actual object or the scale drawing? Explain.
How to write the number 5,901,452 in word form
What is one use to which geography can be put. Please answer and explain Please!
how do u do: 8/11(n-10)=64
who was the wampanog indian that taught the pilgrims how to grow corn?
Which one is greater 0.4 or 0.372 and why
in what ways did the sea shape Greek culture, Myth, economy, and trade?
What song contains the line, "Lets be jolly, deck the halls with boughs of holly"?
45/4 simplified what is the answer