selects7065 selects7065
  • 11-01-2024
  • Mathematics
contestada

what is the labor cost per unit given the labor cost per day is $450 and the productivity in units per day is 100 units.
A. $4.5 / unit
B. $2.5 / unit
C. $22.22 / unit
D. $45/unit
E. $3.5 / unit

Respuesta :

Otras preguntas

Solve for n. −5/6n = 40 a) -56 b) -48 c) 48 d)56
Securities and exchange commission definition
What is the percentage concentration by mass of a solution that contains 0.098 kg of H2SO4 in 500.0 g of H2O?
U.s. purchases of assets abroad are a(n) a. u.s. dollar inflow. b. inpayment. c. u.s. dollar outflow. d. current account item.
A car dealership has 4 to 3 ratio of hondas to fords.if there are 24 fords in the car lot. How many are there?
why did romans create the system checks and balances
Based on the information presented in this ad, which of the following statements is most likely true? A.The creators of this ad want viewers to think Texas is
Identify the expression as an equation containing fractions, a fractional equation, or a proportion 45x-24/4=10x-7/2
Which of the following does each different kind of atom represent?
what is 5 divided by-6/5