anamikausman434 anamikausman434
  • 11-01-2024
  • Mathematics
contestada

A 3-foot roll of red ribbon costs $1.17. What is the unit price? (per foot)

Respuesta :

Otras preguntas

Margarita takes her son alejandro to a neighborhood home where he is cared for while she is working. this child-care arrangement is known as
A cafe only sells two types of sandwiches, turkey, and steak. The cafe charges $4 for turkey sandwiches and $6 for steak sandwiches. Last month, the cafe sold $
Madelynne hopped 12 times in 15 seconds what is her hops per minute
Suppose that you have $10,000 to invest over a 3 year period. There are two accounts to choose from: 4% compounded monthly or 3.5% compounded continuously.
a standard piece of computer paper is 8.5 inches by 11 inches. you are writing a report and are required to set the top, bottom, and side margins all to 1.3 inc
what is the acceleration of a 55.8 kg volleyball when a player uses a force of 0.27 N to spike the ball?
People expect whales to be fish because they live in the sea. the recognition that whales are mammals requires a(n) __________ of existing schemas.
What are three ways to make a sugar cube dissolve more quickly in water?
The units digit of a perfect square is 6. What are the possible values of the tens digit?
In your own words, briefly describe the phenomenon of viscoelasticity.