adrianavalero88 adrianavalero88
  • 12-01-2024
  • Mathematics
contestada

A six pack of straw hats cost $25.87. What is the unit price rounded to the nearest cent

Respuesta :

Otras preguntas

Draw a figure of a folk musical instrument of your community and write a short description on it .​
Evaluate the expression for p = -1 -38p2 - 78p
The camp cook made 3 3/4 pots of chicken soup. Each serving of soup is 3/4 of a pot. How many servings of chicken soup did the cook make? Write your answer as a
Why is chlorine called non-metal?​
example of primitive plant in kingdom plantae​
Are you consider the principles of the keynesian theory of entrepreneurship?
Adjacent water molecules are joined by ________ bonds. Group of answer choices ionic covalent only polar and covalent hydrogen
It takes 80 seconds for a 1-mile-long train to pass a signpost. If the train keeps moving at this rate, then how far will the train travel in one hour?
rick is wearing his favorite math t-shirt. The picture on the front of his shirt shows a right triangle with a hypotenuse of 13 inches. Looking in the mirror, R
the united states invades Iraq in 2003 which witch of these goals in mind?? A. Toppling Saddam Hussein's government B. Starting war with Saudi Arabia and Iran C