73166bibidh 73166bibidh
  • 13-01-2024
  • Mathematics
contestada

। Find the cost price of the television, if there is 12% profit.​

Respuesta :

Otras preguntas

8/10 3/8 which is greatest
Is the word “flask” a noun?
Use the given cost table for the same product from two different companies to create a linear system. Then solve the system to determine when the cost of the pr
Kelli, a student counselor, is starting a process group at her site. She is approached by Jim, a client being seen in individual counseling by another counselor
Write an equation in slope-intercept form of the line that passes through (−2, 5) and (−4, −5).
Alex constructs a scatter plot. He realizes that he needs to add one more point, which will be an outlier. Which of the ordered pairs does he still need to plot
1. Richard paid $48.00 for 8 bags of sand. What is the unit rate per bag of sand that Richard paid?
The Boston Tea Party led Britain to create the
Given the series: Help will give brainlest
Which operation should you perform last in the expression 3² + 2? :D Bye have a great day _____________ ¶¶¶¶¶¶¶¶ _________¶¶¶¶¶ _______¶¶¶¶¶ _______¶¶¶ ______