lilziggotmoney97151 lilziggotmoney97151
  • 11-03-2024
  • Mathematics
contestada

what shapes have a high ration of volume to surface area and are good for storing things?

Respuesta :

Otras preguntas

Five pounds of cashews are mixed with five pounds of walnuts. If walnuts cost $8.50 per pound and cashews cost $6.00 per pound, what is the cost of one pound of
an apple is cut into 6 equal slices. Nancy eats 2 of the slices. what farction of the apple is left
58.5 is 15% of what number
3/4 of a number minus -16 equals 28. what is the number?
In a population where most of the individuals have long, narrow noses, a child is born with a shorter, broader nose. what's the most likely explanation for this
How can i learn english grammar easily.?
the absolute value of .375 + -5/8
Hay is the singular and plural form of the Spanish verb Haber. True or False?
Select all that apply. Without hierarchy in advertisement, _____. the scanning process would get easier viewers would have difficulty determining the most imp
Which of the following is an example of a closed system? An estuary where fresh and ocean water mix A chemical reaction within deep ocean organisms allowing t