bafetikeleabetswe bafetikeleabetswe
  • 12-03-2024
  • Mathematics
contestada

9 A store sells Tastic rice in two different bags: 10 kg bag which costs R76,99 .2 kg bag which costs R16,99 Which of these two bags offer better value for money? Show ALL your calculations to justify the answer. ​

Respuesta :

Otras preguntas

why might using tables be a poor option for solving a problem? A)You can use them to expirement with data B)You often cannot find patterns C)You might also hav
what is the range of the data set? 61 40 41 55
mary took a trip to orlando that took 3 hours long. mary forgot to check the time as she left, but when she got to orlando, her phone read 10:00 am. what time d
What is the value of z in this equation?:[tex]6z+10z=96[/tex]
CompletarMultiple choice Activity Textbook InstructionsSelect the answer that best completes each sentence. April 24 11:59 PM 1 attempt remaining Grade settings
Problem: A fair coin is flipped nine times and the numbers of heads are counted. Question: What is the variance for this distribution? 5 points 2.25 0.5 4.5 9
who is responsible for filing your federal tax return
Which is the correct answer
Please help me out ...
Need Answer ASAP please