paisley121 paisley121
  • 09-04-2024
  • Mathematics
contestada

Lashonda buys candy that costs $5 per pound. She will buy more than 6 pounds of candy. What are the possible amounts she will spend on candy?
Use c for the amount (in dollars) Lashonda will spend on candy.
Write your answer as an inequality solved for c

Respuesta :

Otras preguntas

Help please) How should artists accurately render the type of fabric used in their garments? They should use value and layers of color, They should use only o
Please help. I need to prove ABCD is a parallelogram
Can someone please help on this question
A coat has an original price of $48.99. Gloria wants to calculate the final cost of the coat including the 7% sales tax. She could use the expression 0.07 (48.9
Choose the THREE expressions that represent quadratic functions.
what is adolescence​
what about nepal made the tragedy worse that it should have been​
Pl help it’s for a grade
This scatter plot shows the relationship between the number of sweatshirts sold and the temperature outside
Write an algorithm and corresponding flowchart for a program that prints multiple of 5 starting with 100 and ending with 180.