ninasimonecosey27 ninasimonecosey27
  • 11-04-2024
  • Mathematics
contestada

Jenny makes $4 for every drawing that sells. She spent $45 for her tools and it costs $0.25 per drawing.

Jenny makes 4 for every drawing that sells She spent 45 for her tools and it costs 025 per drawing class=

Respuesta :

Otras preguntas

Which is true about the temperature of a gas? At a higher temperature, the particles have a higher average kinetic energy. At a higher temperature, the volume o
Which of the following has not occurred as a result of oil production and distribution around the Persian Gulf? A. Leakages polluting the water near oc
Dynamic stretching refers to:
Which one is an accurate description of the process of erosion? A. breaking rocks into smaller pieces B. forming rocks and depositing them in new places C. mo
Which was a major trend in Latin American politics during the 1980s
black claims at the end of the dissent that, as a result of the courts decision, the court will: riot on the steps of the supreme court write editorials about t
What are the three main parts of the geosphere? lithosphere, crust, core hydrosphere, crust, core lithosphere, mantle, core crust, mantle, core
Which teacher exhibited the most variable year to year performance over this 5 year span?
What is the number one obstacle or barrier that prevents people from being constantly active
In a biological lab, the cell growth rate of two different organisms is tracked and recorded each week. Given the growth rate, the number of organisms can be de