matsatey matsatey
  • 13-06-2018
  • Mathematics
contestada

35 miles per gallon gas at $2.56 per gallon,what is cost per mile

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-06-2018
It should be 2.56/35, which is equal to 0.0731428571$ per mile. Hope this helped! Brainliest is always appreciated.
Answer Link
szullo221 szullo221
  • 13-06-2018
The cost is about $0.07 per mile.
Answer Link

Otras preguntas

What is a primary difference between squash and other racquet sports? A. The balls are very small and come in varying speeds. B. The racquets are strin
Which formula could be used to find the area of the base (B) of the given figure? Determine the volume of the figure. A) B = bh; 22.5 yds3 B) B = (b1 + b
Into how many sections is the human heart divided? A. two sides and two chambers B. two sides and four chambers C. three sides and three chambers D. three
please help me friends​
NEED HELP!!!! SOCIAL STUDIES!!!!!!!! PLZ
what are the domain and range of the function f(x) = (1/5)^xI just guessed on edge, its B
India is home to many of the worlds oldest and most popular religions. Name at least three religions practiced in India, including the most commonly practiced
Bathtub, 200 L or 34,000 mL
Find the cos of angle C
The third dynasty began the period in egytian history called the old kingdom true or false