sweetanely11
sweetanely11 sweetanely11
  • 12-08-2018
  • Mathematics
contestada

Six bagels cost $10.50. How much does each bagel cost? Explain.

Respuesta :

villarrealjustin222 villarrealjustin222
  • 12-08-2018

Each bagel is $1.75. You can figure this out by dividing 10.50 by 6

Answer Link

Otras preguntas

0.661 rounded to nearest hundretg
What is 40 percent of 320?
what is the GCF of 55+66
Summarize the way plants store extra sugar
Why did Jefferson Davis find it necessary to attack Fort Sumter?
4. What did Carnegie see as the problem of his “age”—the time in which he was writing? Why?
solve for the absolute value inequality for /2a/-4< 8 -
In relation to the U.S. Constitution, a concurrent power is which of the following
Prove that 3:8 is equivalent to 12:32 use diagram
What is the best order-of-magnitude estimate for 58,100? A.10^3 B.10^4 C.10^5 D.10^6