laley1979 laley1979
  • 10-10-2018
  • Mathematics
contestada

Find a unit rate A 13 ounce package of pistachios cost 5.99

Respuesta :

sergri928
sergri928 sergri928
  • 11-10-2018

take 5.99 divide by 13 and the unit rate is 0.46

Answer Link

Otras preguntas

Proclamation of 1763. how did the British government react to those protests?
The naacp. And acclaim are civil rights organizations started. By impatient young blacks who wanted to see immediate progress. True or false
The impact of the changing nature of labor and land ownership in the post-Civil War?
3.En una reunión de trabajo escolar se encuentran 5 estudiantes de quinto semestre, cuya edad promedio es de 18 años. a) ¿Cuales podrian ser las edades de est
Which expressions are equivalent to 2r + (t + r) ? 2rt + 4r r+t none of the above PLEASE HELP ASAP...IM BEING TIMED!!!!!
The mediastinum is the cartilage that forms the lower portion of the breast bone. a. true b. false
Somehow, it was hotter then: a black dog suffered on a summer’s day; bony mules hitched to Hoover carts flicked flies in the sweltering shade of the live oaks o
The amount of matter in an object is called its
Processes that determine heredity and contribute to genetic variation meiosis guarantees that in a sexual life cycle, offspring will inherit one complete set of
The "indoor tanning is out" campaign is designed to raise awareness of the increased risk of melanoma, the deadliest form of skin cancer, and decrease usage of