ohhunnyno
ohhunnyno ohhunnyno
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

If e pieces of candy cost $2.10, how much would 4 pieces cost?

Respuesta :

lilyv1210 lilyv1210
  • 11-10-2018

Answer:

$8.40

Step-by-step explanation:

Multiply 2.10 and 4. You get 8.4

Answer Link
Aisho
Aisho Aisho
  • 11-10-2018

4 pieces of candy would cost $8.40.


Explanation: It would cost $8.40, because $2.10 x 4 = $8.40.

Answer Link

Otras preguntas

What is the domain and range of this question?
According to the Bible the ancient Hebrews migrated to Egypt to escape food shortage from . A the pharaoh. B. Drought. C. Persecution. D.
Rapid and sustained economic growth of nations Multiple Choice was triggered by the establishment of the Roman Empire in the first millennium. started around th
which statement best describes one unique characteristic of the Lowell factory mills
" To be a King, and wear a Crown, is a thing more glorious to them that see it, than it is pleasant to them that bear it..." Meaning
HELP HELP What is true about the most recent ice age?
which of the following types of businesses are likely to use units of time as their units of sale (select four answers) 1.yard care2.shoe store3.house 4.baking/
Evaluate 20-z when z=-12 please
A candy jar contains pieces of cherry and cinnamon candy. Seventy five percent of the candies in the jar are cherry candies. The jar contains 24 cherry candies.
And this is the fourth one