jweber121713 jweber121713
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

Apples cost $0.89/pound. How much will 25 pounds cost?

Respuesta :

jamescrighton jamescrighton
  • 11-10-2018

$22.25 will be your answer for this one

Answer Link
torresalysabeth
torresalysabeth torresalysabeth
  • 11-10-2018

Answer:

Your answer will be 22.25 because 0.89 times 25 equals that

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

Graph y= –3x+4 please help me
Most of Africa has a tropical climate true or false
When one branch of the us government limits the actions of another branch that is an example of which of the following? a.cooperative federalism b.division of
an elevator ascends, or goes up, at a rate of 750 feet per minute. is the height to which the elevator ascends proportional to thhe number of minuetes it takes
Mary has type a blood and her husband (john) has type b blood. john's parents both had type ab. mary and john have three children, one with type a, one with typ
Jamie purchased a DVD that was on sale for 15% off. The sales tax in her county is 5%. That I represent the original price of the DVD. Write an expression that
Which of the following is the additive inverse of 1/2 -2 -1/2 2
Explain how to use the break apart strategy to find 247+358
(3x 3)to the power of 8
What is this simplifying expression? 3(x+6)+2(x-4)