shelbyp2003
shelbyp2003 shelbyp2003
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

please help me on this math question

please help me on this math question class=

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 01-07-2019

Answer:

  $5.99

Step-by-step explanation:

Purchase amounts are rounded to the penny.

(3/4 lb)×$7.99/lb = $5.9925 ≈ $5.99

Answer Link

Otras preguntas

Find two numbers whose sum is 6 and whose difference is 2. Your answer is:
Which is an equation of the line that passes through the points (-6, 3) and (2, 7)?
The ratio of men to women working for a company is 5 to 4. If there are 261 employees total, how many men work for the company?
it's not a slot machine
How can smart growth reduce a cities dependence on automobiles? A. It encourages people living in the suburbs to avoid a cities mass transit system. B. It shor
Solve for the variable X-11 = 8
elizabeth has 10$, $5 and $1 dollar bills worth 101$. She has five more 5$ bills than 10$ bills and four times as many 1$ bills. How many bills of each kind doe
If grasshoppers were removed from this food web which organism Would suffer the most birds or Baboon your answer please help thanks
4. If a ball is dropped from the top of a 10 m building and it hits the ground 5 points 2 seconds later, what speed was the ball traveling? *​
HELP Help please How can one system be considered a compound of another system?