leah2582
leah2582 leah2582
  • 12-10-2018
  • Mathematics
contestada

One package of blueberries cost $3. How many packages can u buy for $9?

Respuesta :

ronnica14
ronnica14 ronnica14
  • 13-10-2018
you can buy 3 packages for $9 bc 3×3=9
Answer Link

Otras preguntas

The cure for HIV is sure to be found within the field of technology.
Offer constructive suggestions for own role in supporting planned learning activities
The hypotenuse is the side across from the right angle, and it's also the longest side of the triangle.
One of the key features of capitalism is Answer favoritism. cooperation. inequality. competition.
which event in history most affected native Americans?
7 parentheses 3x + 8 parentheses
Dissolution and precipitation of _______ are the main processes that form limestone caves? A. calcite B. sandstone C. clay D. salt water
The table shows the scores for eight students on a 100-point test. Katie Roxy Mika Skylor Shae Peyton Anijah Kahlan 89 79 94 86 81
This is the study of grouping and naming organisms.
Choose the participle that correctly completes the sentence. Last night, the coach's speech _______ all the players on the team to show up for the optional Sa