therealestjeremiah therealestjeremiah
  • 10-12-2018
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells coffee beans in bulk. What is the price per pound for the coffee?

A grocery store sells coffee beans in bulk What is the price per pound for the coffee class=

Respuesta :

MorallyGray
MorallyGray MorallyGray
  • 10-12-2018
Six dollars is the only answer that seems correct using the graph. Hope this helped.
Answer Link
jakerabellazin09
jakerabellazin09 jakerabellazin09
  • 01-05-2019

Answer:  The answer is $6.00

Answer Link

Otras preguntas

72+4-14d=36 i need to show my work... i dont get it
What problems may parents face during the transition that occur during adolescence?
A membership to the gym costs $23 per person in 1995. The membership cost has increased by an average of $6 per person for each year since 1995.a. Write a linea
How do you simplify -9(10n-8)+4n?
which would be more likely to show a shallow, 1.5-meter-deep depression in the ground: a 1-meter contour interval or a 5-meter contour interval?
what number is halfway between one sixth and five ninth
So, in Math I am learning Scientific Notation. Can someone show an example and some tips for me as well as the steps to remember how to turn things into and out
Find an equation of the line that satisfies the given conditions: through (1/2, − 2/3);  perpendicular to the line 6x − 12y = 1
The process of grouping things based on their similarities is?
Level BPick any 2‐digit number where not all the digits are equal. Order the digits from highest to lowest to create the largest number. Next order the digits f