effypoosays8277 effypoosays8277
  • 10-12-2018
  • Mathematics
contestada

It costs 3.24 for a pack of 12 pens. Find the unit price in dollars per pen. Round your answer to the nearest cent

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 10-12-2018
The answer is $0.27 or 27cents
Answer Link

Otras preguntas

The gradient of a stream depends on its         A. base level.   B. speed.   C. bank level.   D. stream channel.
Ionic compounds can conduct electricity when dissovled in water or mellted , becasue
What can be used in the Senate to stop a bill from being passed
What was the first commercial photography process?
Instructions:Select all the correct answers. Read this excerpt from act III, scene I, of Shakespeare’s Romeo and Juliet: ROMEO: This gentleman, the prince's nea
Symbiotic relationship between Plasmodium and human host
Please help with Monday and Tuesday
Is the sentence " mom listed: eggs, milk, bread, and ice cream. " correct
Which point lies inside the circle with equation (x - 2)2 + (y + 3)2 = 4? (2, -4) (2, 0) (0, -3) (2, -5)
Which statements are true for the function y = |x| - 2? Select all that apply. The value of the function is never negative. Its graph has a V-shape. There is on