cookiecat37 cookiecat37
  • 10-12-2018
  • Mathematics
contestada

george spent $28.76 for 12 gallons what was the price per gallon

Respuesta :

Becky975
Becky975 Becky975
  • 11-12-2018
$2.40
divide 28.76 by 12
Answer Link

Otras preguntas

Define well-being Use 5 sentences
What is the sum of ​23 17/27+8/9​ ?
X 2.2.PS-15 Challenge The price of Stock A at 9 A.m. was $12.96. Since then, the price has been increasing at the rate of $0.11 each hour. At noon the price of
¿importancia de una alimentación adecuada teniendo en cuenta lo que nos recomienda las Guías Alimentarias del Paraguay. Para así prevenir riesgos de enfermedade
You walking against the wind. Your normal speed without the wind is 5mph. How long will it takes you to cover a distance of 5miles if the wind slow you down to
___________ is the study of how our bodies use the food we eat to keep us healthy.
What were the British motivations for creating the acts?
In the Keynesian model, when government decreases its spending by $20 billion, and it decreases taxes by $30 billion, and the MPC is .75, by how much will total
Also known as "special purpose maps". These maps have a specific theme or topic such as amusement park maps, zoo maps, climate maps, maps of malls, region maps,
Solve the following expression: (36 + 14) ÷ 10 . Show all the steps taken. *