kimmykbaby kimmykbaby
  • 11-12-2018
  • Mathematics
contestada

you can buy 8 apples for $4 how many can you buy for $10

Respuesta :

burkes01
burkes01 burkes01
  • 12-12-2018

Answer: 20 apples, because if you say 8 apples=$4, then that means 2 apples =$1, so $10=20 apples


Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

Find the value of X in this figure. A.)40' B.)50' C.)140' D.)150'
sal is making braclets for a fundraiser he uses 6inches of yarn per braclet . how many braclets can sal make with 5 feet of yarn
I need help is it A B C or D
During the civil war, the confederacy had a major advantage over the union in which of these areas?
An ethnic identity is primarily composed of a person���s race. please select the best answer from the choices provided t f
1+3x76-43=? I really need help
p(a)=0.5 p(a|b)=25 p(b|a)=0.2 find p(b) and find p(not b|not a)
READ THE FOLLOWING EXCERPT FROM THE GREAT GATSBY: what overall idea is Fitzgerald criticizing with this quote? It was all very careless and confused. They
what clues should you look for to determine if an author's purpose is to make you think deeply? A) numbers/statistics B) opinions C) questions D) statements of
who was most responsible for the boston tea party a: Jefferson b: French armed forces c: British government d: unofficial colonial groups