nmcgee011 nmcgee011
  • 12-12-2018
  • Mathematics
contestada

Jason spent $20.00 for school lunches.if each lunch cost 2.50,how much lunches did he buy

Respuesta :

gissellebramwell
gissellebramwell gissellebramwell
  • 12-12-2018

Answer: 8


Step-by-step explanation:


Ver imagen gissellebramwell
Answer Link
cmj86
cmj86 cmj86
  • 13-12-2018
you can either divide 2.50 into 20.00 or what i did was multiply 2.50 times 8 and got 20
Answer Link

Otras preguntas

What are two peninsulas found in Mexico?
What are two peninsulas found in Mexico?
What was the longest ruling Chinese dynasty?
34 is 25% of what numbet, please explain.
Could an organism survive without one of its organs?
Why the denator in the numerator stay the same
evaluate if x = 13 and y = -4. 3(2x-y)
What countries border England?
Why is a Dictatorship NOT the best government?
a small female gorilla weighs 68 kilograms.how much does she weigh in grams