bonnieedens64 bonnieedens64
  • 11-01-2019
  • Mathematics
contestada

A 16-fl oz bottle of juice costs 2.00. What is the unit costs?

Respuesta :

LupoDelTuono
LupoDelTuono LupoDelTuono
  • 15-01-2019
B would be the correct answer
Answer Link

Otras preguntas

An individual with skills & solutions that work some of the time but not all of the time is a. Scribe b. Validity c. Novice d. None of the above
Which of the following requires visual perception? A. hearing the drip of water B. smelling the aroma of fresh bread C. seeing a rainbow D. touching a cold s
Write the phrase as an algebraic expression. “a number less 15”.
In which of the following cities were peace talks held with the North Vietnamese? New York Paris Saigon
How do you solve real world problems using expressions?
Duke and Hilda went scuba diving to study migrating fish 41 feet beneath the ocean's surface. They returned to the surface after 15 min.Which integer best descr
Which media outlet uses seeing, listening and experiencing to help us learn
is 6 kilometers greater than less than or equal than 600 centimeters
A situation in which a gene has more than two alleles is known as a. incomplete dominance. b. codominance. c. polygenic dominance. d. multiple alleles
An individual with skills & solutions that work some of the time but not all of the time is a. Scribe b. Validity c. Novice d. None of the above