Deadpooldude1904
Deadpooldude1904 Deadpooldude1904
  • 11-01-2019
  • Mathematics
contestada

The cost of 9 scarves is $96.75. What is the unit price?

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 11-01-2019

Answer:

$10.75 per scarf

Step-by-step explanation:

Take the price and divide by the number of scarves.

$96.75 / 9 scarves

$10.75 per scarf

Answer Link

Otras preguntas

America: The Story of Us Heartland~ Episode 6
8x^3-27=0 how do I solve this
Osmosis occurs through water channel proteins called ...
When did the first member of the genus Homo evolve?
Please answer this:Define a variable and write an inequality to model each situationThe school track team needs at least 5 runners to compete at Saturday's meet
What structure allows gases to enter a leaf
3. What can you use to measure area? Include examples please
What is 123.08÷34 and how do I get the answer I'm stumped
Walker is taking a strength-training class. He hopes to increase the number of pounds that he can lift by 25% in 6 weeks. If x represents the number of pounds W
Has america moved closer or farther to the Declaration of independence? Why?