Jessicatef Jessicatef
  • 11-08-2019
  • Mathematics
contestada

If you can buy one pineapple for $4, then
how many can you buy with $12?

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 11-08-2019

Answer:

you can buy 3 pineapples

Step-by-step explanation:

$4(3)= $12 total

Answer Link

Otras preguntas

please help meeeeeeee
The end behavior of F(x) = 2x2 -8x +3
helppppppppppppppppp
PLS HELP MEEEEEE! THIS IS DUE TODAY! plz don't answer if you don't know the answer or I will report Ashton is saving money to buy a new bike. He needs $300, but
How to open messaging on brainly
Jorge can travel 50 miles on his motorized scooter using 1 gallon of gas. How many miles can he travel using 8 gallons of gas?
Help Me Please! Will Give Brainliest for the first person who is correct!!
complete the missing value in the solution to the equation. 5x - 2y = 30 (8, ? )
8. The Maybe Pay Life Insurance Co. is trying to sell you an investment policy that will pay you and your heirs $20,000 per year forever. If the required return
HELP I NEED HELP ASAP