nathannorman nathannorman
  • 11-10-2019
  • Mathematics
contestada

Lainey bought a set of 20 markers for $6 dollar sign,
What is the cost of 1 marker?

Respuesta :

ummabuhurayrah ummabuhurayrah
  • 11-10-2019

Answer:

20 / 6 = 3.3... dollars

The answer is about 3.3 dollars.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

People who are nervous about math tests may improve their scores by writing about their anxious thoughts before the test, according to a study at the University
How many protons does the sodium atom have?
What personality trait refers to a person's willingness to consider new ideas and perspectives?1. Extraversion2.Agreeableness3. Conscientiousness4. Openness​
What reward does he give to those who respond to his appeal?
1. What is PulseNet and what is its connection to DNA?
What are currents??????????????
Which statement correctly describes the relationship between thermal energy and particle movement? 1. As thermal energy increases, there is less particle moveme
If you were in charge of rebuilding a country damaged by war, what issues would you have to think about? Write a plan giving a rough outline of what would hav
Greg is at his house. He gets in his car and drives north 9.7 miles and stops at the store. Then he turns around and drives south 7.6 miles to go to his friend'
Write the fraction as an equivalent fraction with the given denominator 7/4 = _/20