xoxonene xoxonene
  • 12-10-2019
  • Mathematics
contestada

Pretend that you are a strawberry farmer and the market price of strawberries went up $1 per pound to $4 per pound. Explain what you would do and why.

Respuesta :

shaunmanhasswag
shaunmanhasswag shaunmanhasswag
  • 12-10-2019
Increase the price of the strawberries to keep the same profit
Answer Link

Otras preguntas

Solve this system by using substitution: y=7x-10y=-3
. Humans who live in ________ are at risk for getting malaria. a. Alaska b. Norway c. Florida d. Mexico
how did geography affect the development of athens as a city state
What is a hook in the first paragraph of an essay
WHAT IS A GOOD PERSONIFICATION POEM ABOUT THE FIRST DAY OF SCHOOL!!!!!
What are two equivalent fractions for 2/10, three equivalents fractions for 3/11 and three equivalent fractions for 1/12?
two numbers rational. between 0.3 and 0.4 express one as a decimal and fraction. explain why these numbers are rational
What are two equivalent fractions for 2/10, three equivalents fractions for 3/11 and three equivalent fractions for 1/12?
How are codons and anticodons alike?
What is t equal to in the equation 6t-1/6=9