LingHuang2022 LingHuang2022
  • 10-11-2019
  • Mathematics
contestada

Apples are on sale for $1.20 a pound.Logan bought 3/4 of a pound.How much money did he spent on apples?

Respuesta :

victoria6172
victoria6172 victoria6172
  • 10-11-2019

Answer:

.90

Step-by-step explanation:

..................

Answer Link

Otras preguntas

Do you believe it is fair that the US Supreme Court limits the cases they can hear based on how many people the verdict would impact? Can you think of another w
Yael worked out at a gym for 3 hours. Her workout consisted of stretching for 21 minutes, jogging for 39 minutes, and lifting weights for the remaining amount o
What does is mean scheduel
what fraction of a clockwise revolution does the hour of a clock turn through when it goes from a) 4 to 7 b) 8 to 2 c) 1 to 10 ​
please someone help me. Im giving brainliest ! Correct answers only :)
Which of these is most closely associated with opportunity cost? O A. consumerism B. trade-offs O C. entrepreneurs D. productivity
Eric buys cheese from the local farmer's market. The graph below shows the cheese cost (in cents) versus its weight (in ounces). Use the graph to answer the que
How many plants must be on the new settlement to provide enough oxygen for 20 adult humans to survive
1. Juxtapose (examine together for contrast effect) the Zulu and Xhosa tribes.
Please help!!! ASAP!!