Kebab4life Kebab4life
  • 11-11-2019
  • Mathematics
contestada

A 750 ml bottle cost $3.65 at the same rate,how much will 1L cost.

If you do this your absolute amazing.​

Respuesta :

hassandar3
hassandar3 hassandar3
  • 11-11-2019

Answer:

1L=$4.867

Step-by-step explanation:

750 ml=$3.65

1 ml= $0.00486

1000 ml=1 L

1000ml= $4.867

Answer Link

Otras preguntas

x=y-11 x-3y=1 please solve with subsitutjon
Joseph measured a house and made a scale drawing. The scale he used was 11 centimeters : 5 meters. If the actual length of the garage is 10 meters, how long is
Whats pi tone in chapter 58
Question 1 Let’s see how much you’ve learned about routing paths and subnetting! In this activity, you are given a bunch of source and destination IP address pa
Will the product of two numbers increase or decrease and by what percent, if one of them is increased by 50% and the other is increased by 50%?
B. Fill in the blanks 4. The portion of the eye that has cells sensitive to light and colour is the ___________________
The tennis player at the court hit a few ground strokes for warmup_ after that, they stretched, hit some serves, and flexed their legs and backs. Correct punctu
!!HURRY PLEASE!! Which of the following represents a sum from the expression given? 4(14x² + 9x) - 22 A. 14x² B. 14x² + 9x C. 4 D. 22
Which statement is true about the process shown?
Okies who packed their belongings into cars and went to the West Coast looking for jobs were called