jm1584909
jm1584909 jm1584909
  • 10-12-2019
  • Mathematics
contestada

The container sells for 18.95. What is the unit rate in dollars per pack?

Respuesta :

kcenate84
kcenate84 kcenate84
  • 10-12-2019

Answer:

$ 0.21 per pack

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find the Value of Sin A rounded to the nearest hundredth, if necessary. Thanks if you decide to help !!
What is 7% less of 105,276
Jenny blends together water, lemon juice and sugar in a pitcher. She has made a
What is the area of a rectangle that measures 3V5 - 4V12 by V125? PLEASE HELPPP
The of exercise determines the health and fitness benefit of the experience
What chemicals do it take to make elephant toothpaste???
IntelAir Present ValueYou are an investment bank intern and your first job is to help with an acquisition project. Your client, Purifier, is an industry leader
A(n) ________ is a group of products that consumers may use together or perceive as similar in some way. Group of answer choices product line SBU promotional se
HELP PLS! Due tonight
14 PART A: What is the meaning of the word "arranged" in Paragraph 1? (L 9.4) A put in a neat, attractive, or required order B organize or make plans for a futu