karen15henriwuez2002 karen15henriwuez2002
  • 11-12-2019
  • Mathematics
contestada

Sam had $145 to spend on six books after buying them he had $13 how much did each book cost

Respuesta :

coder123456789 coder123456789
  • 11-12-2019

Answer:

The answer is 24.166666667.

Step-by-step explanation:

145 divided by 6 is 24.166666667.

Answer Link

Otras preguntas

Isomers of the same physical properties cannot be separated by distillation. true false
44cm is rounded to the nearest whole cm. whats the minimum length it could have been
are diffusion and osmosis types of active transport
15. What were the principles of Roman Law? How do you see their influence on today’s law? (4 points) (5 sentences please)
how to become an actor
Eric went to a baseball game. The game started at 11:47 AM, and it was 3 hours 30 minutes long. When did the game end?
A fair number cube is rolled. What are the odds in favor of rolling a 6
what is 975310 in words
How and when does imagination imagination overcome reason
The number one factor for determining what living things can survive in a body of water is A. temperature B. density C. depth D. salinity