zhengying2623 zhengying2623
  • 14-01-2020
  • Mathematics
contestada

one yard of a ribbon costs 3 1/2 dollars. How much should one pay for 3 3/4 yards?

Respuesta :

ntowry
ntowry ntowry
  • 15-01-2020

Answer:

$13.13

Step-by-step explanation:

$3.50 x 3.75

Answer Link

Otras preguntas

What is her gross weekly income? (I chose an answer that could be completely wrong so I would like to know what the correct answer is just in case, unless I got
what does bill clinton call the urgent question of our time
Which feelings are created by the words, "they lived in a forlorn-looking house that stood alone and had an air of starvation"?
A person who demonstrates a foible most probably deserves-A a. mild criticism c. a jail sentence b. praise
What is the value of the expression? 100 – 23 + 8 · 4 A. 124 B. 126 C. 400 D. 408
Which of the following was not part of Monroe’s plan to further unify the nation and bolster national pride
Can i put regular gas in my infiniti g35
Find the yy-intercept of the equation y=(x−5)2+2.
When Marty's sister was born, she weighed 8¼ pounds. At her three-month checkup, she weighed 9 5/8 pounds. How many ounces had she gained? Which computation wil
How much will you make each month if you earn $24,000 each year (after taxes)?