fenomaramaaperaamo24 fenomaramaaperaamo24
  • 11-02-2020
  • Mathematics
contestada

You are purchasing a loaf of bread for $2.16, a box of cereal for $3.25, and 2 cans of soup for $.42 each. Write an expression to find the total cost. Then evaluate your expression.​

Respuesta :

grantboone03
grantboone03 grantboone03
  • 11-02-2020

Answer:

just add them all together

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

-Three positive things about meditation? -Why is it important? -Three reasons why you should not eat junk food?
6. In the context of this story, what can - and can't - money buy? Do you believe money can lead to happiness? Why or why not? Cite evidence from this text, you
ve the system and find the numbers. 11) One number is four more than a second number. Two times the first number is 4 more than four times the second number. A)
.How was Indian Ocean Trade different from trades before (i.e. Silk Road)?
Write a story ending with i should have not told her my secret​
−185%−1.7=I do not know the answer
A function is a relation in which each element of the domain, or x-value, is mapped to one element of the range, or y-value. The question we are asked is if cos
James had pizza delivered. James tips $5 for deliveries or 10% of the purchase, whichever is higher. The pizza delivered cost $69.50. How much will James tip?
Match the logical fallacy to its definition.
A sample of ore is found to be 0.0094 % silver and 0.037 % copper. What is the percentage of matter in the ore that is neither silver nor copper? Round your ans