lukelaw1808 lukelaw1808
  • 11-02-2020
  • Mathematics
contestada

Amanda paid $4.95 for 1 pound of jellybeans how much would she pay for 12 pounds

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-02-2020
$59.4 for 12 pounds. You multiply $4.95 by 12 and get $59.4
Answer Link
TheWholesomeBrain
TheWholesomeBrain TheWholesomeBrain
  • 11-02-2020

Answer:

$59.40 for 12 pounds of jellybeans.

Answer Link

Otras preguntas

can someone help me please
AABC is dilated by a factor of 2 to produce AA'B'C! What is A'B, the length of AB after the dilation? What is the measure of A'?
5. Find mass if a 20N force accelerates an object at 2.5 m/s/s
“Every day wears out the little remains of kindred between us and them, and can there be any reason to hope, that as the relationship expires, the affection wil
I will give you BRAINLIEST for the correct answer
in which time period were the first animals that could live both water and land
All of the following are among the four physical systems that geographers classify natural resources as part of EXCEPT A. the hydrosphere B. the biosphere. C.
can someone please help me with this question thanks.
Jordan types in a constant rate of 40 words per minute the number of words typed, y, is a function of the number of minutes spent typing, x.
Mallory is on a budget and wants to determine which cereal is a better buy. A 10-ounce box of Cereal A costs $2.70 and a 13-ounce box of Cereal B costs $3.64. T